Polskie Towarzystwo Terapii Zabawą

Misja Towarzystwa

Polskie Towarzystwo Terapii Zabawą zrzesza osoby przekonane o tym, że każde dziecko powinno wychowywać się w atmosferze szczęścia, miłości i zrozumienia. Opierając się na tym przekonaniu, dbając o rozwój psychiczny dzieci i młodzieży, Członkowie Polskiego Towarzystwa Terapii Zabawą w kontaktach z dziećmi i młodzieżą, kierują się naukowo udowodnioną metodą terapii zabawą.

Członkowie Polskiego Towarzystwa Terapii Zabawą wyznają zasadę, że terapia zabawą jako naukowo udowodniona metoda psychoterapeutyczna winna być stosowana przez specjalistów z rozległą wiedzą z zakresu psychoterapii, popartą szkoleniem oraz doświadczeniem superwizyjnym w zakresie terapii zabawą.

Polskie Towarzystwo Terapii Zabawą promuje zabawę, terapię zabawą i wspiera certyfikowanych terapeutów zabawą w ich pracy na rzecz zdrowia psychicznego społeczeństwa. Polskie Towarzystwo Terapii Zabawą wspiera działania w dziedzinie badań naukowych dotyczących terapii zabawą.

Członkowie Polskiego Towarzystwa Terapii Zabawą rozumieją, że wrażliwość, troska, bezwarunkowa akceptacja i szacunek dla wyjątkowości dziecka, budują bezpieczną relację, która wyzwala w dziecku samodzielne, konstruktywne i kreatywne działania prowadzące do poczucia własnej wartości, samoregulacji, samostanowienia i niezachwianej wiary w siebie.

Członkowie Polskiego Towarzystwa Terapii Zabawą, bezpośrednio lub wspomagająco, podejmują działania, prowadzące dzieci do uczenia się szacunku do siebie, wyrażania własnych uczuć, kierowania sobą, kreatywności i zaradności, brania odpowiedzialności za siebie, akceptowania własnych emocji, dokonywania wyborów i brania odpowiedzialności za swoje wybory.

Dokumenty

Władze PTTZ

Robert Kordoński

Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Zabawą
psychotraumatolog
psychoterapeuta

Joanna Magdalena Babińska

Wiceprezeska Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Zabawą
psycholożka
psychoterapeutka

Mateusz Kolaszkiewicz

Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Zabawą
psycholog
psychoterapeuta

Komisja rewizyjna

Komisja ds. Szkolenia i Certyfikacji

Komisja Etyki

Certyfikowane Terapeutki i Terapeuci PTTZ

Joanna Magdalena Babińska

psycholożka
psychoterapeutka
Certyfikowana Terapeutka Zabawą (CTZ) Certyfikowana Superwizorka Terapii Zabawą (CSTZ)

Wrocław
tel.: +48 696 193 375
joanna.m.babinska@gmail.com

Członkostwo

Kto może być członkiem i na jakich zasadach?

Jeżeli chcesz dołączyć do Polskiego Towarzystwa Terapii Zabawą, pobierz Deklarację przystąpienia do stowarzyszenia, wypełnij ją i prześlij (skan) na adres biuro@pttz.org.pl Prosimy o przesłanie oryginalnej deklaracji na adres pocztowy Stowarzyszenia, który znajdziesz tu: Kontakt.

Szczegółowe informacje na temat zasad dotyczących członkostwa znajdziesz w Statucie Polskiego Towarzystwa Terapii Zabawą. Wyciąg ze Statutu znajduje się również na drugiej stronie Deklaracji.W toku postępowania możesz zostać poproszona/ny o przesłanie kopii dokumentów potwierdzających uzyskanie uprawnień. Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania.

Będzie nam miło powitać Cię w naszym gronie. Zapraszamy do wspólnego budowania Polskiego Towarzystwa Terapii Zabawą.

Darczyńcy i patroni

To miejsce jest dla Ciebie Nasz Przyjacielu. Umieścimy tu specjalne podziękowania dla Ciebie i/lub Twojej firmy. Środki spożytkujemy na najważniejszy dla nas cel - wyszkolenie terapeutek i terapeutów, którzy będą wspierali dzieci.

Już teraz z serca dziękujemy!

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Każdy może sam decydować o tym czy dopuszcza pliki cookies, ustawiając odpowiednio swoją przeglądarkę. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.